Ana Sayfa

ELAZIĞ SEMİNERİ 2015

      12-13 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenen 5.Yesüken semineri Elazığ'da Keban Hes tesislerinde gerçekleştirildi. Seminere, Elazığ, İstanbul, Karabük ve Sivas'tan Yesüken alpları katıldı. Seminere, Fırat Üniversitesi, Metal İşleri ve Metalürji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Sayın Mehmet EROĞLU, Elazığ iş adamlarından Sayın Mehmet SANCAR ev sahipliği yaparak gerçekleşmesini sağladılar. Özveri ve fedakarlıkla hazırladıkları seminer programı başarıyla gerçekleştirildi.
  
   10 Eylül 2015 tarihinde Sivas'ta "Boşkur-Tigin" Halil KOZANOĞLU ile bir araya gelen "Talay Yabgu", Elazığ'a kadar beraber yolculuk yaptılar. Prof.Dr. Sayın mehmet EROĞLU, işadamı Sayın Mehmet SANCAR, Öğretmen ve teknolojik alanda bir çok buluşlara imza atan Sayın Hikmet DOĞAN ve Doç.Dr. Sayın Tamer YILDIRIM'ın hazırladıkları Elazığ programıyla turlar yapıldı. Harput, Hazar gölü gezildi. "Talay Yabgu" Nihat YİĞİT; "Elazığ'ın bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Geçte olsa görüp tanımaktan onur duydum. Herkesin görmesi, tanıması gereken bir ilimiz. Tanıtılmasında geç kalınmış bir ilimiz. Türkün töresinin, misafirperverliğin çok candan olduğu GAKKOŞ diyarı Elazığ' da Türk Savaş Sanatı-Sayokan ve Türk Kılıç Sanatı-Yesüken'in büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Böyle bir ilimizi geç tanımış olmaktan dolayı da biraz hicap duydum." dedi.

     Elazığ'da Sayokan ve Yesüken çalışmaları, "Boşkur-Tigin" Halil KOZANOĞLU'nun çabalarıyla başlamıştır. Elazığ seminerinin gerçekleştirilmesinde "Boşkur-Tigin"imizin katkıları çoktur. Elazığ yerel ve ulusal basının ilgisinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz.

 Yesüken semineri, Keban HES tesislerinde gerçekleştirildi. Doğanın ve güzel tesislerin içinde ve düzenlenen gezi programlarıyla seminer, eğlenceli ve turistik bir hava içerisinde tamamlandı. Sayokan'ın ve Yesüken'in Elazığ'da tanınmasına katkı sağlayan "Boşkur-Tigin" Halil KOZANOĞLU'na, seminerin tüm düzenlenmesinde hiç bir fedakarlıktan kaçmayan Prof.Dr. Sayın Mehmet EROĞLU ve işadamı Sayın Mehmet SANCAR'a, seminer boyunca ilgisini eksik etmeyen Sayın Hikmet DOĞAN ve Doç.Dr. Tamer YILDIRIM'a, Keban HES Tesisleri Müdürü Soner ASLAN'a ve onun nezdinde tüm HES personellerine, seminere katılan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


Prof.Dr. Mehmet Eroğlu ve "Talay Yabgu"

"Boşkur-Tigin" Kozanoğlu ve işadamı Mehmet Sancar