Geri

ISTANBUL SEMİNERİ

 3.Yesüken semineri "Bakırköy Atatürk Spor ve Yaşam Köyü"nde 27-28 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul'da tamamlandı. Seminere İstanbul'dan Sivas'tan ve Ankara'dan alplar katıldı. Seminer, BIZSAD Sayokan Alplık Okulu Ödrüm Aybarı "Talutay" Mahmut Arslan'ın ve "Ediz Tuyun" Tuna Kolbaşı'nın çalışmalarıyla programları dahilinde gerçekleştirildi.

  Seminer 2 gün sıkı bir şekilde geçti. Yesüken'in alpar (akçapan) eğitim programından önemli konular güncellendi. "Talay Yabgu" nun 2015 yılında Yesüken ile ilgili hedefleri Yılpagut (Alçin çapan), Alpagut (Gökçin çapan), Tigin (Sarı çapan) ve Şat (Kara çapan) eğitim programlarını bitirip, "1.Yesüken Bagatur Oyunları" faaliyetini gerçekleştirmek.

 Seminerin son günü sürpriz bir konuğu oldu "Talay Yabgu"nun. Türkiye'de savaş sanatlarına yıllardır destek ve emek veren, Türkiye'de ilk savaş sanatları dergisini çıkaran, savaş sanatları camiasının yakinen tanıdığı, gazeteci ve büyüğümüz Sayın Muzaffer Ilıcak. Sayın Ilıcak ile "Talay Yabgu" Nihat Yiğit, uzun sohbet ederek, Türkiye'de savaş sanatları camiasının içinde bulunduğu konular üzerine ve Sayokan ile Yesüken'in ileriye dönük program ve planlarını konuştular. Seminere teşriflerinden ve teveccühlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Yesüken faaliyetini haber olarak değerlendirdikleri için Sayın Muzaffer Ilıcak'a ayrıca teşekkür ederiz.