Ana Sayfa

SİVAS  2015

 "Boşkur Tigin" Halil KOZANOĞLU'nun 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlediği 4. Yesüken Semineri sona erdi. Seminer, Doğa ve Atçılık Kulübü Tesisinde gerçekleştirildi. Başta Sivas, Ankara, Elazığ, İstanbul, Kayseri, Mersin, Aydın-Nazilli olmak üzere 42 katılımcı seminerde yer aldı. Konaklamaların çadırlarda, uyku tulumlarında içerisinde yapılması semineri kamp havasına büründürdü. Seminerin, Sivas'ın mevsimsel olarak sert, yoğun yağmurlarına denk gelmesi ayrı bir heyecan kazandırdı. Buna rağmen seminer başarıyla gerçekleşti.

   Tesisin sahibi sayın Fatih Erbaş'ın ve personellerinin sıcak ilgisi, katılımcıların semineri mutlu tamamlamalarına katkı sağladı.

   Seminere Fırat Üniversitesinden Prof.Dr. Sayın Mehmet Eroğlu, Yrd.Doç.Dr. Sayın Taner Yıldırım, yine Elazığ'dan Em.Öğ. Hikmet Doğan ve İşadamı Sayın Mehmet Sancar, Kayseri Erciyes Üniversitesinden Prof.Dr. Sayın Mustafa Zülküf Altan'ın katılımları seminere ayrı bir boyut kazandırdı. Sayokan ve Yesüken'in Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kitleselleşmesi konusunda önemli projelerinin olması ayrı bir mutluluk verdi.

     Umut ederiz ki, yararlı olduğu kadar mutlu geçen bir seminer, bir araya geliş organizasyonu olmuştur. Bu tür düzenlemeler, yeni tanışmaları beraberinde getirdiği gibi, samimiyet ve beraberliğin pekişmesine neden olmaktadır.

  Seminer sonunda katılım sertifikaları ve teşekkür belgeleri dağıtıldı. "Talay Yabgu" Nihat Yiğit'in Yesüken içinde gerçekleştirmeyi düşündüğü bir alan ise "Atlı Yesüken". Belki henüz çok erken, ama en azından "Atlı Yesüken" alanının, yarışmalarının nasıl olacağı konusunda bir gösteri ekibi hazırlanması dileği. "Atlı Yesüken'in de teknik ve yarışma kuralları hazır. Lakin biraz zamana ihtiyaç var. Çünkü öncelikle "Atlı Yesüken" yapılabilmesi için iyi bir binici olmanın yanında at üzerinde Yesüken teknikleri yetenek ve bilgisine sahip olmak gerekiyor.

    "Doğa ve Atçılık Kulübü" Başkanı Sayın Fatih Erbaş çok iyi bir binici ve at kültürü konusunda kuramsal ve uygulamalı ciddi donanıma sahip biri. "Talay Yabgu" ile beraber at gezintileri yaptıktan sonra karşılıklı urungu çarpıştırdılar. Tabi ki doğaçlama yaparak.
 

      Semineri düzenleyen "Boşkur Tigin" Halil KOZANOĞLU'na, Sayın Fatih ERBAŞ'a, Sayın Zafer DEMİROK'a  ve seminerin başarılı geçmesinde emekleri olan herkese teşekkür ederiz. Başarılı başka organizasyonlarda beraber olmak dileğiyle.